Dzień Flagi

        Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja.

Święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski oraz bieli Pogoni- rycerza galopującego na koniu, będącego godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych.

Swój patriotyzm oraz wiedzę o symbolach narodowych Polski dzieci z grup przedszkolnych i klasy I zaprezentowały podczas uroczystej akademii z okazji Święta Flagi Państwowej.

Pod opieką wychowawców (p. B. Brzuszek, p. K. Wójcik, p. M. Cabaj- Kuczek) przygotowały program artystyczny pokazujący ich przywiązanie i miłość do swojej ojczyzny.

Recytowane wiersze, śpiewane piosenki i układy taneczne wykonane przez młodsze grupy dzieci przyciągnęły uwagę oraz wzbudziły podziw zarówno starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, a także nauczycieli i zgromadzonych rodziców.

Prosty, a zarazem bardzo wdzięczny sposób ukazania przez dzieci ważnych treści patriotycznych pogłębił wiedzę oraz wzmocnił miłość i przywiązanie do swojego kraju ojczystego- Polski wśród zebranych na uroczystości.

M. Cabaj-Kuczek