„Karolcia”
26 maja 2026 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w przedstawieniu przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia pt. „Karolcia”. Spektakl miał miejsce w Domu Kultury w Sędziszowie Młp.
Przedstawienie opowiadało o przygodach ośmioletniej Karolci, która znalazła magiczny, niebieski koralik spełniający życzenia. Spektakl zachwycił widzów dynamiczną akcją, piękną i kolorową scenografią oraz wpadającymi w ucho piosenkami. Aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role, wywołując na widowni mnóstwo śmiechu, ale też momenty trzymania kciuków za głównych bohaterów walczących ze złą czarownicą Filomeną. Sztuka w mądry sposób pokazała, że największą wartością jest pomaganie innym, a nie egoistyczne zachcianki.
Wyjazd okazał się bardzo udany. Cele wycieczki zostały w pełni zrealizowane. Obejrzenie „Karolci” na żywo pomogło uczniom lepiej zrozumieć treść lektury i rozpaliło w nich miłość do teatru. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysoką kulturą osobistą.
Marta Majka
