Wycieczka klas I – III do Sandomierza
15 czerwca uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza – historycznego i urokliwego miasteczka, położonego w odległości około 100 km od Zagorzyc. Nasz pobyt w Sandomierzu rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Wiśle. Towarzyszyło temu wiele radości i emocji, ponieważ dla wielu dzieci był to pierwszy rejs w jakim uczestniczyli. Następnie uczniowie wyruszyli z przewodnikiem zwiedzać miasto. Kolejno podziwialiśmy: sandomierskie podziemia, Rynek miasta, Synagogę, Zbrojownię, gdzie dzieci mogły nie tylko zobaczyć średniowieczne zbroje, miecze i tarcze, ale również przymierzyć dawne stroje, hełmy rycerskie itp. Wszystkim bardzo podobał się Świat Ojca Mateusza, który kojarzył się dzieciom ze znanym filmem. Dzieci bardzo chętnie robiły sobie zabawne zdjęcia z figurami woskowymi bohaterów filmu. Po zwiedzaniu przyszedł czas na zakup pamiątek. Wielką atrakcją wśród dzieci cieszyły się kolorowe magnesy, pocztówki i inne drobne upominki.
Dzieci wróciły zadowolone, ta wycieczka na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.










