Wyjście do Biblioteki Publicznej w Zagorzycach Dolnych
7 maja przedszkolaki i uczniowie świetlicy szkolnej wybrali się do Biblioteki Publicznej Zagorzycach Dolnych pod opieką p. Marii Cabaj-Kuczek i p. Katarzyny Wójcik z okazji Tygodnia Bibliotek. Tydzień ten rozpoczyna się Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, a hasło przewodnie tego roku to: „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz.”, dlatego warto pokazywać naszym najmłodszym, jak ważnym dla społeczeństwa miejscem jest biblioteka i jak ważną funkcję społeczną pełni bibliotekarz. Dzieci poznały pracę bibliotekarza, zapoznały się książkami dostępnymi w bibliotece, z ofertą warsztatową biblioteki. Pani Katarzyna Róg – starszy bibliotekarz opowiedziała o książkach i o czasopismach, zwłaszcza tych dla dzieci, których już placówka nie prenumeruje. Pani bibliotekarka pokazała bardzo stary egzemplarz „Świerszczyka” z 1967 roku i przeczytała gościom wierszyk Wandy Chotomskiej „Kokoszki”. Dzieci „pomagały” w czytaniu dopowiadając końcówki słów zaczynających się na sylabę
„ko-„. Wyjście to było zwieńczeniem innowacji pedagogicznej prowadzonej na świetlicy szkolnej przez p. Katarzynę Wójcik pt.”Bajkoterapia w rozwiązaniu trudności emocjonalno-społecznych dzieci”.
Serdeczne podziękowania dla p. Katarzyny Róg z Bibliotek Publicznej z Zagorzyc Dolnych za współpracę z naszą szkołą i wkład w rozwój czytelnictwa. Katarzyna Wójcik

